Türkiye'nin İlk ve Tek Web Tabanlı Merkezi Muhasebe Sistemi

x
E-Dönüşüm
Kaynaklar
Destek Talep
Tanıtım Talep
TÜRMOB - İŞNET, “LUCA NET KOBİ Ticari Yazılımı / E-Fatura – Özel Entegratörlük ve Arşivleme Hizmetleri Anlaşması PDF Yazdır e-Posta

E-dönüşüm çalışmaları ile birlikte yürürlüğe giren e-fatura uygulaması kapsamında SMMM’lere ve işletmelerine daha kaliteli ve geniş kapsamlı hizmet sunmak üzere TÜRMOB (Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği) ile İŞNET arasında işbirliği anlaşması imzalandı. Bu işbirliğiyle LUCA üyesi meslek mensupları ve işletmelerine ihtiyaç duydukları e-fatura uygulaması, özel entegratörlük ve arşivleme konularında hızlı, kaliteli ve güvenilir çözüm sunuluyor.


TÜRMOB tarafından 2013 sonunda serbest muhasebeci mali müşavirlerin işletmelerinin kullanımına sunduğu LUCA Net Ticari Yazılımı, İŞNET’in e-fatura entegratörlük ve arşivleme hizmet platformu  ile entegre olarak çalışacak. LUCA kullanıcıları, e-fatura hizmetlerinden kullanmakta oldukları LUCA sisteminden hiç çıkmadan tek tuşla otomatik olarak yararlanabilecekler. Uygulama, işletmelere hem teknik olarak, hem de zaman ve işgücü olarak önemli avantajlar sağlayacak. Anlaşma kapsamında İşNet, e-fatura hizmeti ile entegre LUCA Net satışını da doğrudan yapabilecek, SAKSON firması ile yapılan sözleşme çerçevesinde de satış öncesi ve sonrası teknik destek vererek LUCA Net Kobi Ticari ürününün yaygınlaşmasına katkı sağlayacak.

İşNet ile gerçekleştirilen bu projeden memnun olduklarını belirten TÜRMOB Genel Başkanı Ymm. Nail Sanlı “TÜRMOB olarak misyonumuz, iş yükü çok ağır olan meslek mensuplarımızın işlerini kolaylaştırıcı projeler geliştirip hayata geçirmek ve onları geleceğe taşıyabilmek. Bu kapsamda üyelerimize LUCA projemiz kapsamında geliştirilen e-fatura uygulama çözümümüzün yanı sıra özel entegratörlük ve arşivleme çözümleri sunmayı da arzu ediyorduk. Aynı zamanda LUCA Net Kobi yazılımının işletmelere satış ve desteğinin artırılarak sağlıklı bir şekilde yaygınlaştırılması ve hizmetinin verilebilmesi gerekiyordu. Bir çözüm ortaklığı arayışıyla yola çıktık ve İşnet ile yollarımız kesişti. Yatırımları ve başarılı çalışmalarıyla büyüme hızını sürekli yukarılara taşıyan İş Bankasının %100 iştiraki olan İşNet firması ile anlaşma sağladık. Güçlü kurumsal yapısı, sürekliliği, üst seviye hizmet anlayışı, donanımlı ekibi ve teknolojik altyapısıyla müşterilerine güven verenİşNet, sunduğu katma değerli hizmetler ve kurumların değişen ihtiyaçlarına göre ürettiği doğru çözümleri ile tercih sebebimiz oldu. Bu güne kadar meslek mensuplarımıza sağladığımız kesintisiz ve ileri teknolojide çalışma ortamı ve destek hizmetlerini İşNet ile birlikte işletmelerde de gerçekleştireceğimize inanıyoruz. Gerek yurtiçi, gerekse yurtdışında gerçekleştirmeyi planladığımız projelerde İş Bankası ve İşnet ile işbirliklerimiz büyütmeyi hedefliyoruz” dedi.

TÜRMOB ile yaptıkları işbirliğinden büyük mutluluk duyduklarını açıklayan İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran, “2014 yılında faturaların elektronik ortama alınmasının, kurum içi fatura operasyonlarında süreç yönetimi ve e-imza kullanımının önemini artıracağını, ödeme sistemleri ile entegrasyonun kaçınılmaz olacağını biliyorduk. Bu düşünce ile teknoloji iştiraklerimiz SoftTech ve İşNet aracılığı ile yaklaşık bir yıldır muhasebe hizmetleri ile e-fatura hizmetleri ve ödeme sistemlerinin entegrasyonu üzerinde çalıştık. TÜRMOB ile yaptığımız işbirliğinin, sektöre ivme kazandıracağına ve çok sayıda mükellefin iş yükünü azaltarak maliyet ve verimlilikte önemli avantajlar getireceğine inanıyoruz” dedi.

İşNet Hakkında:
İşNet Türkiye İş Bankası’nın %100 iştiraki olarak 1999 yılında sektördeki yerini almış. Kuruluşuyla birlikte internet servis sağlayıcılığı alanında ön plana çıkan İşNet, ilerleyen teknoloji ve büyük bir hızla yaygınlaşan internet altyapısının gelişimine paralel olarak; kurumlara iletişim ve telekomünikasyona dayalı diğer hizmetleri de sunmaya başlamış. Halen Türk Telekom, GSM ve Yurtdışı Telekom operatörleriyle yapmış olduğu ara bağlantıları, 7x24 kesintisiz erişim ve % 99,6 servis sürekliliği garantisi, İstanbul’da iki adet yedekli hizmet veren IP tabanlı 3 adet HUB istasyonu ve Türkiye'nin 81 ilinde MPLS tabanlı POP noktası bulunan “Türkiye’nin Yeni Nesil Telekom Operatörü” olarak farklı sektörlerde hizmet veren her ölçekteki şirkete ve kamu kurumlarına geniş bir çözüm ağı sunuyor.

TÜRMOB Hakkında:
TÜRMOB, 13.06.1989 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 3568 sayılı meslek yasası çerçevesinde kamu kurumu niteliğinde bir meslek örgütüdür. LUCA Projesi TÜRMOB (Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği) - TESMER (Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Ve Yeminli Mali Müşavirler Temel Eğitim Ve Staj Merkezi) tarafından geliştirilmiş Türkiye'nin ilk internet tabanlı merkezi muhasebe sistemidir.  2005 yılı başında hayata geçirilen Luca Projesi'nde "bulut mimari" teknolojisi kullanılmış ve bu gün önemli ve başarılı projelerden birisi haline gelmiştir.

 

Son Güncelleme ( Salı, 07 Haziran 2016 17:12 )