Luca E-Defter Üyeliği

LUCA E-Defter Sipariş Formu’ nun meslek mensubu tarafından doldurulup, kaşelenip imzalanarak ıslak imzalı olarak ödeme belgesiyle birlikte aşağıdaki adresimize gönderilmesi gerekmektedir.

  • Faksla veya mail ile işlem yapılmamaktadır.
  • E Defter "Üyeliği" uygulamamızdan yalnızca Luca MMP (Mali Müşavir Paketi) Yazılımı üyeleri faydalanabilirler.

Sipariş formunda üye numarası alanına LUCA Mali Müşavir Paketi üye numarası yazılmalıdır.
E - Defter Luca UygulamasıLuca Mali Müşavir Paketi üyeleri, mevcutta kullandıkları Mali Müşavir Paketi üyeliğine ek olarak  ücreti mukabilinde e - defter üyeliği başlatmalıdır.


E - Defter üyeliği” Luca çözümünden firmalar veya Luca 'ya üye olmayan meslek mensupları yararlanamazlar.

E - Defter Beratlarını Saklama Hizmeti üyeliğinden ise firmalar yararlanabilmektedir.

E - Defter için üyelik bir defalığına gerçekleştirilir.

Takip eden yıllarda üyeliği yenilemek söz konusu değildir. Her yıl artan sayıda firmalar, aynı üyelik dahilin de e – defter üyeliği kapsamında gönderilebilir.

Ödenen tutar için e defter kapsamına alınacak firma sayısında sınırlama bulunmamaktadır.

Gönderilen E – Defter beratlarını saklama hizmeti ise ayrı bir üyelikle gerçekleştirilir.

Gönderilen E – Defter beratlarını (ve diğer belgeleri) saklama hizmeti Üyelik bedeli KDV Dahil 706,82 TL , yıllık yenileme ücreti ise KDV Dahil 234,82 TL 'dır.


E-Defter Uygulama İçeriği ve Saklama Hizmetleri

 

LUCA E-Defter uygulaması, E - Defteri GİB Portala göndermek için geliştirilmiş olup gönderilen E – Defter beratlarını saklamak için ayrı bir saklama üyeliği ile anlaşmaya varıldıktan sonra istenirse LUCA E - Defter uygulaması dahilinde, GİB Portala gönderilen E – Defter beratları aynı zamanda ilerleyen yıllarda saklanmak üzere İŞNET A.Ş. Portalına da gönderilebilir.


·        Gönderilen E – Defter beratlarını saklama hizmeti, E - Defter üyeliği için ödenecek olan ücret kapsamında yer almamaktadır.

 

·        Gönderilen E – Defter beratlarını saklama hizmetini, E – Faturada özel entegratörlük anlaşmamız bulunan İŞNET A.Ş. firması, ayrı bir hizmet olarak sunmaktadır.

  

·        Gönderilen E – Defter beratlarını saklama hizmetini almak için Luca’ da E – Defter üyelerinin, İŞNET A.Ş. ile saklama hizmeti fiyatları çerçevesinde ayrıca saklama hizmetleri konusunda anlaşmaya varmaları gerekmektedir.

 

·        Bahsi geçen saklama hizmetleri üyelik bedeli ve yıllık üyelik yenileme bedeli, yıllık 10 GB’lık alan için geçerlidir.

 

·        Saklama hizmet anlaşması kapsamında İŞNET A.Ş. nin nette saklama portalında Luca Muhasebe Yazılımı’ na özel tüm saklama hizmet içerikleri için yıllık 10 GB’ lık alanın aşılması durumunda üyeliğin yenilenmesi gerekmektedir.

 

·        İŞNET 'in verdiği E - Defter Saklama Hizmeti çerçevesinde yalnızca E - Defter beratları yer almamakta aynı zamanda Beyannameler, SGK, Mali Analiz, E - Defter Denetimleri ve Diğer Belgelerin Saklanması hizmeti de verilmektedir.

 

·        Yukarıda bahsi geçen kontrollü saklama hizmeti için "E - Defter Beratlarını Saklama Hizmeti" üyelik başvurusunda bulunan Firmanın Vergi numarası ile Yüklenen E - Defterin Vergi Numarası Kontrolü yapılmaktadır. Bundan dolayı "E - Defter Beratlarını Saklama Hizmeti" üyelik başvurusunu, meslek mensuplarının Firmaları yapmalıdır.

  E – Defter Saklama ve Luca Muhasebe Yazılımına Özel Tüm Saklama Hizmetleri için Başvuru Merkezi

İŞNET A.Ş.

Telefon Numarası : 0 850 724 33 87

Mail Adresi: lucanetdestek@is.net.tr

Gönderim Adresi

TÜRMOB – TESMER

LUCA Projesi

Dikmen Cad. No:562 Keklikpınarı Dikmen/ ANKARA 


Ödeme Seçenekleri2 farklı türde ödeme yapılabilir;

1) Buraya tıklayarak LUCA SANAL POS aracılığı ile ödeme yapabilirsiniz.

https://internet.luca.com.tr/odeme/

(Sanal POS Ödemesi için Luca ya Google Chrome dan giriş yapınız.)

Sanal POS tan yapılacak ödemelerde anlaşmalı bankalar için 3 takside kadar istenilen sayıda taksit ile ödeme yapılabilir.


2) Havale ile banka ödemesi;


Havale ile ödeme;

Havale için banka bilgilerimiz

TÜRMOB - TESMER

Türkiye İş Bankası Dikmen/Ankara Şubesi 4248-487299

IBAN: TR30 0006 4000 0014 2480 4872 99

Sisteme Giriş